Wydano Mobilizon v2

Wczoraj opublikowana została nowa wersja oprogramowania Mobilizon, służącego do organizacji i zarządzania wydarzeniami, rozwijanego przez francuską organizację non-profit Framasoft.

W wersji v2 zaimplementowano m.in. możliwość obserwowania grup bez potrzeby dołączania do nich. Wydarzenia organizowane przez obserwowane grupy będą pojawiać się na stronie Moje wydarzenia.
Organizatorzy wydarzeń mogą od teraz wyeksportować listę uczestników wydarzenia.
Rozwiązany został problem związany ze strefami czasowymi, czas jest teraz wyświetlany z uwzględnieniem strefy czasowej miejsce wydarzenia, jak i strefy czasowej przeglądającego stronę. Skoro mówimy o miejscu wydarzenia, można teraz oznaczyć wydarzenie jako odbywające się wyłącznie online i wyszukiwać tylko takich wydarzeń. To na pewno przyda się w tych czasach.

Wydanie to zawiera też inne, niewymienione nowe funkcje, liczne usprawnienia (w tym związane z dostępnością i obsługą różnych języków), naprawiono też dziesiątki błędów, a także rozpoczęto prace nad obsługą federacji z inną sfederowaną platformą do eventów – Gancio.

Więcej o zmianach w tej wersji można przeczytać na blogu Framasoft lub stronie wydania.

Na fediverse.pl pojawi się bardziej szczegółowe omówienie platformy Mobilizon. Zainteresowanych, zachęcam do rejestracji na jednej z publicznych instancji. Polecam przede wszystkim polskojęzyczną instancję Mobilizon.pl.

Autor: Marcin Mikołajczak
Obrazek wyróżniający autorstwa Davida Revoya (CC-BY 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.