Wydano Mobilizon v1.1

Wpis jest tłumaczeniem wpisu Mobilizon v1.1 is out! z joinmobilizon.org. Przeniosę je na tamtą stronę, gdy znajdę czas na przetłumaczenie jej większego fragmentu.

Minęło trochę od czasu, gdy podzieliliśmy się czymś nowym w temacie Mobilizon! W ciągu ostatnich miesięcy byliśmy bardzo zajęci tworzeniem nowych funkcji. Ale dziś uznaliśmy, że dokonaliśmy wystarczającego postępu, aby wydać nową wersję. Oto więc wyjaśnienie, co nowego przenosi nam wersja v1.1.

Historia, aby móc obserwować aktywność wszystkich swoich grup

Tak, jak prosiło wielu z was, jest teraz możliwe uzyskanie dostępu do historii działań/aktywności wykonanych przez członków grupy. To bardzo proste — na stronie grupy wystarczy nacisnąć przycisk Aktywność. Pojawia się strona, na której wyświetlają się wszystkie aktywności grupy podzielone według daty, od najnowszej do najstarszej. Dzięki przyciskom na górze strony, możesz filtrować informacje, aby wyświetlić tylko ich część.

Możesz więc wyświetlić tylko:

  • zmiany członkostwa
  • zmiany ustawień grupy
  • tworzenie i aktualizacje wydarzeń
  • nowe wpisy
  • nowe dyskusje i interakcje z nimi
  • nowe zasoby
  • Twoje aktywności w grupie
  • aktywności innych członków w grupie

Pamiętaj: ta funkcja jest dostępna od kiedy jesteś członkiem grupy. Ta lista aktywności będzie dostępna dopiero od momentu, w którym dołączyłeś(-aś) do grupy (bez możliwości powrotu do aktywności sprzed dołączenia).

Mamy nadzieję że ta funkcja, pierwszy krok w kierunku systemu powiadomień, pozwoli łatwiej śledzić aktywności wewnątrz grup i angażować się bardziej.

Wyświetlanie wydarzeń bliżej Ciebie na stronie głównej

Nowy blok polecanych wydarzeń nazywający się „Wydarzenia w pobliżu” może teraz wyświetlać się na stronie głównej. Aby go dodać, wystarczy ustalić miasto lub region i promień (w kilometrach) w sekcji „Preferencje” konta.

Mobilizon ma teraz kanały RSS!

Ta nowa przydatna funkcja pozwoli Ci na używanie kanałów RSS w swoim ulubionym agregatorze.

Tworzenie kanałów RSS jest teraz możliwe dla:

  • wydarzeń, które utworzyłeś(-aś), lub do których dołączyłeś(-aś)
  • aktywności grup (niezależnie, czy do nich należysz)

Aby uzyskać dostęp do kanałów RSS dla swojego konta, po prostu przejdź do ustawień swojego konta i naciśnij kartę Powiadomienia. W dolnej części strony, sekcja Osobiste kanały pozwala na dostęp do adresu URL kanału RSS wydarzenia, dla którego jeden z Twoich profilów jest uczestnikiem lub twórcą. Wystarczy wkleić ten adres URL do swojego ulubionego agregatora kanałów RSS.

Jeżeli chcesz uzyskać kanał RSS dla jednego ze swoich profilów, musisz odwiedzić stronę edycji profilu. Sekcja Kanały profilu, w dolnej części strony, pozwala na dostęp do kanału RSS tego profilu.

Aby uzyskać dostęp do kanału RSS grupy, pozwalając na uzyskanie jej wydarzeń i publicznych wpisów, musisz zrobić to z jej strony, naciskając przycisk 'więcej działań* (3 małe kropki) i wybierając strumień RSS/Atom, następnie kliknąć Kopiuj adres odnośnika i wkleić go w ulubionym agregatorze kanałów RSS.

Jeżeli jesteś administratorem instancji, możesz nawet uzyskać kanał RSS dla całej publicznej aktywności swojej instancji. Jeżeli ta funkcja jest włączona, wystarczy że dodasz /feed/instance/atom do adresu URL swojej instancji.

Jak zapewne zauważyłeś(-aś), możesz również używać kanałów ICS/WebCal do dodawania do swoich terminarzy wydarzeń, które utworzyłeś(-aś) lub do których dołączyłeś(-aś) i tych utworzonych przez jakieś grupy.

A poza tym

Jak zapewne wiecie, Mobilizon to jedna z wielu platform w Fediwersum, możesz zaobserwować swoje ulubione grupy na Mobilizon z Mastodona lub Pleromy. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, przeczytaj nasz krótki poradnik.

Zarządzający grupą mogą teraz ręcznie zatwierdzać prośby o możliwość obserwacji swoich grup utworzone z Mastodona lub Pleromy. Wystarczy przejść do ustawień grupy i nacisnąć Obserwujący, aby wyświetlić listę osób, które chciały zaobserwować Twoją grupę z Mastodona lub Pleromy. Możesz więc zaakceptować lub odrzucić te prośby.

Dla osób chcących spróbować zainstalować Mobilizon, oferujemy nowy tryb instalacji, który jest zdecydowanie bardziej przyjazny, ponieważ wszystko jest wcześniej kompilowane. Wymagania serwera pod względem wydajności są mniej istotne. Nie trzeba już machiny wojennej, aby zainstalować tę usługę!

Dokonaliśmy wielu innych usprawnień w tej nowej wersji. Możesz przeczytać pełną listę pod https://framagit.org/framasoft/mobilizon/-/blob/master/CHANGELOG.md

Dziękujemy wszystkim współtworzącym Mobilizon!

Framasoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.